زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: سلامت جنسی. برچسب‌ها: رابطه جنسی و مقعد.
رابطه جنسی از مقعد
رابطه جنسی از مقعد و پشت چه عوارضی دارد و چه بیماری هایی از راه مقعد منتقل می شود؟
خیلی از زوج ها علاقمند به رابطه جنسی از مقعد می باشند، بعضی نیز فقط برای تنوع این نوع سکس را می پسندند اما کاملاً واضح است که اطلاعاتشان در مورد این نوع سکس بسیار کم است. با هم با این نوع سکس و عوارض آن آشنا شویم.

توصیه های غیر علمی سایتهای دیگر در مورد رابطه جنسی از راه مقعد :

متاسفانه در یکی دو تا از سایتهای معروف  علیرغم اشاره به عواقب انجام رابطه جنسی از راه مقعد  توصیه هایی برای کاستن از مضرات این رابطه و نحوه انجام آن ارائه شده است که جای تاسف دارد و از بار علمی این سایتها کاسته است .  همینجا صراحتا اعلام می شود انجام رابطه جنسی از راه مقعد با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده کننده یا بیحس کننده به صورت  کرم – اسپری – ژل – روغن – کاندوم – پماد – یک رابطه پر خطر جنسی میباشد و استفاده از موارد یاد شده و شیوه های ان صرفا از دردناک بودن این رابطه می کاهد  و اسیبهای جبران نا پذیری به فرد مفعول به لحاظ جسمی و برای هر دو فرد  فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بیماریهای مقاربتی بهمراه دارد و هیچ پزشکی در هیچ جای دنیا انجام این رابطه را توصیه نمیکند و از نظر علمی غیر قابل قبول میباشد .

بررسی رابطه جنسی از نوع مقعد و آسیبهای جسمانی آن از منظر پزشکی :

هیچ پزشکی چنین رابطه ای ا توصیه نمیکند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده ، بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده .
در نواحی مقعد رشته های عصبی زیادی پراکنده شده که این رشته های عصبی بسیار بسیار آسیب پذیر و حساس میباشند و نسبت به هر چیزی که وارد دهانه مقعد ( ANAL) شود سریعا واکنش نشان میدهند من اینجا مکانیزمی از عملکرد داخلی بدن رو برای شما شرح میدم تا بهتر متوجه بشوید :
دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از انها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن میباشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود , از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده , عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا “اسفنکتر”( sphincter ) گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند
زمانی که شما احساس میکنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانیست که اسفنکتر داخلی 2 باز شده که خب همانطور که گفته شد غیر ارادیست اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادیست و دست شما میباشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به WC دارید و خودتون رو نگه میدارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتون باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادیست انجام میشه . حالا همه این مسائل را مطرح کردم که به اینجا برسیم که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث میشه که درچه خروجی مقعد یا همون آنال به درستی کار خودش رو انجام نده یعنی از قدرت ارادی خارج میشه پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست میدهید در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از درچه مقعد خارج میشود در اینصورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که خب مسلما این برای هیچ آدمی خوشایند نیست.

هشدار جدی : سهل تر بودن انتقال ویروسهایی نظیر HIV ( ایدز ) و سایر بیمارهای مقاربتی از طریق رابطه جنسی از راه مقعد 

از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت ایدز سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحتر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور میکنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی میباشد انتقال ویروسهای نظیر ایدز و … راحتر انجام میگیرد این باکتریهای با شستشو از بین نمیروند . از آن گذشته دریچه مقعد یک درچه خروجیست پس وارد شدن هر چیزی از این دریچه علاوه بر آسیب به درچه و موارد ذکر شده همراه با درد است. و به مرور باعث باز شدن هر چه بیشتر درچه مقعد و پیدایش عوارض ذکر شده میشود.به طور کلی انجام این رابطه حتی برای یک مرتبه هم به هیچ وجه به زوجین توصیه نمی شود.

تمسا دهانی با مقعد و نواحی اطراف آن میتواند باعث انتقال باکتریهای مضر  به دهان شده و سبب بیماری و عفونت شود ( این باکتریها با شستشو از بین نمیروند )

رابطه جنسی از طریق مقعد و احکام شرعی در مورد آن :

این رابطه از نظر شرعی کراهت شدید دارد ( در صورت رضایت زن مکروه و در صورتی که زن راضی به انجام این رابطه نباشد انجام آن حرام است تا جایی که زن میتواند از همسر خود شکایت کند و  همچنین تقاضای مرد مبنی بر انجام رابطه جنسی از راه مقعد و قبول نکردن زن مشمول قانون عدم تمکین نمیباشد )

حکم قضائی ، برگه سلامت پزشکی جهت مشخص شدن تجربه جنسی مفعول از طریق نزدیکی از مقعد و پزشکی قانونی:

سوالی که مطرح می شود اینست که آیا اگر فردی قبل از ازدواج رابطه جنسی مقعدی داشته باشد مشخص می شود یا خیر ؟ پاسخ مثبت است و پزشکی قانونی با بررسی  نشانه ها و علائم  مخصوص  میتواند پی به این مسئله ببرد که ایا فرد رابطه جنسی از راه مقعد داشته است یا خیر .

هر عضوی مسئولیت خاص خود را دارد

مسلما چند برابر بودن لذت رابطه جنسی واژینال نسبت به رابطه جنسی آنال برای زنان مسئله ای ثابت شده میباشد مگر انکه رابطه جنسی انال برگرفته از نوع فتیش یا فانتزی جنسی مفعول باشد . خداوند هر عضوی ا برای کاری افریده است و مقعد یک واحد خروجی و دفع کننده است .

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


11 دیدگاه

 1. سلام
  برام سواله که درنوشته های مشابه این جمله که هیچ پزشکی این رابطه را توصیه نمی کنه یعنی شما به همه پزشکان سرزذه وسوال کردید؟درصورتی که من پزشکانی را می شناسم که با این رابطه اگر درست انجام بشه مخالفتی ندارن
  اما فکر کنم که درمقالاتی که شما کپی پیس کرده اید بیش از اندازه بزرگنمایی شده است وبسیارمواردی را داریم که نقض کننده این مقالات بوده است افرادی که شاید بیش از چند دهه این رابطه را دارنداما هیچ اتفاقی برای انان نیفتاده است حال بگذریم درموارد استثنا که حالت تجاوز یا بدون امادگی این رابطه انجام شده وباعث اسیب هایی شده درغیر این صورت موارد مشکل زا گزارش نشده است.
  باز برایم سوال است وقتی که زوجینی از نظر هرنوع بیماری های ناقل مانند ایدز وهپاتیت سالم هستن چگونه در این رابطه به بیماری ایدز یا هپاتیت مبتلا میشن؟
  البته اگر این رابطه خارج از حانه باشه وشخصی که ناقل باشه دررابطه واژنی یا دهانی هم مبتلا میشه وارتباطی منحصر به رابطه مقعدی ندارد.

  • با سلام من با همسرم رابطه مقعدی داشتم احساس زخم میکنم و احساس درد دارم و روی باسن من جوش هست لطفا راه درمان
   خجالت میکشم‌ به دکتر بگم

 2. ببخشید اگر هنگام رابطه از پشت مدفوی در هنگام بیرون امدن الت مردا بصورت غیر ارادی خارج بشه چه راهکار هایی برای جلوگیری از اون هست؟

  • قبلش برو دستشویی خودت خالی کن و اینکه تو فیلم‌های پورن با شیلنگ و… داخل مقعد خودرا شستشو میدهند و تمیز هستش ب همین خاطر هم هست تو فیلم های پورن تا آلت مرد از مقعد خارج میشود تمیز هست و زن رابطه دهانی با آلت مرد انجام میدهد، ضمنا یاد آور شوم ک گفتم فیلم و اونا بازیگر هستن و واقعا حس ومیل جنسی ندارن هردو نفر پول میگیرن، کارگردان داره تهیه کننده داره و اینکه تحت نظر دکتر هستن، ماها نباید از اونا الگو برداری کنیم خیلی خوبه مرد متوجه بشه با این عملش باعث کثیف کاریه و دیگه پرهیز میکنه از این نوع مدل سکس.

   • سلام من برای اولین بار انال سکس داشتم…بعد از اتمام سکس مقعدم یکم خونریزی کرد الانم خیلی سوزش داره اصن نمیتونم ماهیچه هاشو منقبض کنم هیلی سوزش و درد دارم…درمانش چیه؟ ایا به جایی اسیبی وارد شده؟؟

 3. با سلام اتفاقا من در سایت های معتبری خوندم اگر این کار به درستی و با آمادگی انجام بشه خیلی هم لذت بخش هست.

نظر خود را بیان کنید