زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: مشاوره ازدواج.

دوری زن و شوهر در زندگی زناشویی درست است؟

بعضی از افراد تصور می کنند که زن و شوهر خوشبختی و صمیمی کسانی هستند که مرتب در کنار هم هستند و با هم هستند. ولی در خیلی از شرایط وضعیت شغلی همسران و یا ماموریت های کاری و حرفه ای و خانوادگی باعث می شود که بعضی از زوجین چند روز و یا حتی چند هفته از هم دور بمانند.
دوری از همسر بنا به دلایل کاری، مامورین و … برای مدتی کوتاه، یکی از موقعیت های خاص است که می تواند باعث به برون ریزی مثبت یا منفی در رابطه شود.

اگر دوری از همسر درمسیر هدف مشترک زندگی زوجین باشد و دلایل ماموریت و اشتغال داشته باشد اصولا باید زوجین درموردش توافق کنند. چون تصمیم گیری مشترک یکی از تعهدات مهم زندگی مشترک است و هیچکدام از زوجین نباید به تنهایی در این فرایند تصمیم گیری کنند.

 

دوست داشتن در روابطی که با دوری همراه است چندان ساده نیست، اما برخی زوج‌ها کاری می‌کنند که این مسئله برایشان جا بیفتد و آن را از همیشه محکم‌تر می‌کنند.

 

موضوعی که در روابط بین افراد حائز اهمیت است، مسئله صرف زمان و انرژی لازم جهت حفظ و تداوم روابط است.هر قدر این رابطه نزدیکتر باشد لازم است زمان بیشتری را برای حفظ، تداوم و بهبود آن صرف کنیم. از میان روابط مختلفی که در زندگی ما وجود دارد، رابطه بین زوجین از سایر روابط حساس تر است و جایگاه ویژه ای در زندگی فرد دارد.

 

دوری زن و شوهر در زندگی مشترک
 

 

نکته هایی برای حفظ رابطه های راه دور همسران 

– هر روز با هم در ارتباط باشید

– به برنامه های روزانه خویش اهمیت دهید

– به درد دل های یکدیگر گوش کنید

– دل تنگی هایتان را نادیده نگیرید

– اعتماد طرف مقابل را بخود جلب کنید

– هرچند وقت یک بار هم‌دیگر را ملاقات کنید

– کارهایتان را با هم انجام دهید

– از اینترنت بهره بگیرید

– برای هم هدیه بفرستید

– کارهای عقب مانده خویش را انجام دهید

– یادگاری بر جای بگذارید

 

دوری زن و شوهر در زندگی مشترک
 

 

اگر بنا به دلایلی مجبور به دوری مکانی از یکدیگر هستید مطمئن باشید که این دوری ها موقتی است و راهکارهایی را برای غنی تر کردن رابطه خود داشته باشید. علاوه بر این باید هر دو طرف سعی کنند از زمان هایی که در کنار یکدیگر هستند بهترین استفاده را بکنند و لذت ببرند.

 

صورت کلی در رابطه زوجین اغلب تصمیم گیری فردی نداریم و بهتر است تصمیمات به صورت مشترک اتخاذ شوند و اگر شرایط یکی از زوجین در بدو شروع ارتباط ازدواجی دوری‌های دوره‌ای و نامنظم است باید عنوان شود تا توافق و تصمیم گیری صورت پذیرد وبه هیچ عنوان نباید پنهان کاری شود، اگر این موارد در طول زندگی اتفاق بیفتد دراین حالت نیز باید توافقات لازم برای تصمیم گیری صورت پذیرد.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید