اخبار سلامت و پزشکی

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص) : شرکت مشاوره مدیریت

مشاور مدیریت از دیدگاه مدیران شرکت آکام آتا کیست؟

یاشا سازمند اسفرنجان، مدیر عامل شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص) می گوید: ” یک مشاور مدیریت (به زبان انگلیسی: Management Consultant) خدمات مشاوره مدیریت (به زبان انگلیسی: Management Consulting) و راهکارهای مناسب ارائه می دهد تا  یک کسب و کار را به اهداف مدیریتی تعیین شده و موفقیت برساند. یک مدیر در کنار برنامه ریزی، وظیفه سازماندهی، رهبری، هماهنگی، و کنترل فعالیت های تجاری کسب و کار را نیز دارد. و همه این فعالیت ها در راستای ارزشها، هدف ها، چشم انداز ها، ماموریت ها و رسالت های آن کسب و کار می باشد. به نظر ایشان مدیریت یک فرایند است و یک مشاور مدیریت به مدیران و مالکان کسب کار ها کمک می کند با توجه به منابع موجود (که همیشه محدود است) و سرمایه های انسانی و منابع مادی یک کسب و کار برای آن برنامه ریزی کرده و با فعالیت های هدف دار آن برنامه ها را اجرا کنند. ”

مهندس سازمند، کارشناس ارشد مدیریت از دانشگاه علوم و مدیریت کشور مالزی، می گوید: علم مدیریت بسیار گسترده است و شاخه ها و تخصص های فراوان دارد. در دنیای کسب و کار، امروزه به تخصص اهمیت بسیاری می دهند و همه مدیران نمی توانند در تمامی حوزه های مدیریتی متخصص شوند. بنابراین هر مدیر تخصص خود را در حوزه مدیریت بازاریابی، فروش، مدیریت فنی و مهندسی، مدیریت مالی، منابع انسانی، اداری و … دارد. از این نظر، مدیران ارشد کسب و کار نیاز به مدیران و سرپرست های متخصص رده میانی و یا مشاور یا مشاوران متخصص حوزه های مختلف دارند. برخی افرادی که مدیریت یک شرکت و یا کسب و کار تجاری بزرگ را در دست دارند برای ارتقا کار خود و استفاده از دانش متخصصین گوناگون، راهنمایی و خدمات مشاوره، از مشاوران متخصص مدیریت کمک می گیرند.

 

بهتر است بدانیم برای یک مشاور مدیریت راه‌حل‌های آماده مدیریتی وجود ندارد و او باید از نزدیک با جلسات متعدد با مدیران ارشد و مالک کسب و کار، به طور کامل با کسب و کار، محصول ها یا خدمات آن، صنعت و بازار هدف، مشتریان و مخاطبان آن کسب و کار آشنا شده و دغدغه های مدیران، مشکلات و اهداف کسب و کار را بشناسد تا بتواند راه حل های مناسب مدیریتی ارائه دهد.

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

شرکت آکام آتا: شرکت مشاوره مدیریت

 

مشاوره مدیریت از دیدگاه مدیران شرکت آکام آتا چیست؟

 

برخی از مشاوره های مدیریتی که می تواند از جمله خدمات یک مشاور مدیریت باشد به شرح زیر می باشد. خدمات مشاوره مدیریت می تواند گسترده باشد و با کمک یک تیم مشاوران و یا اینکه تنها بر اساس تخصص و توانایی یک مشاور در هر یک از گرایش ها و تخصص های زیر می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

 • مشاوره مدیریت بازاریابی
 • مشاوره مدیریت فروش
 • مشاوره مدیریت منابع انسانی
 • مشاوره بازاریابی بین الملل
 • مشاوره مدیریت بازاریابی اینترنتی (دیجیتال مارکتینگ)
 • مشاوره توسعه کسب و کار
 • مشاوره مدیریت برند و برندسازی (خلق برند)
 • مشاوره مدیریت مذاکرات و مکاتبات تجاری بین الملل
 • مشاوره مدیریت تجارت بین الملل
 • مشاوره بازرگانی
 • مشاوره مدیریت مالی و حسابداری
 • مشاوره صادرات واردات

شرکت آکام آتا منطقه آزاد انزلی (سهامی خاص)

شرکت آکام آتا: شرکت مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت به معنای دقیق به اشتراک گذاشتن علم و ایده های به روز مدیریت می باشد. به عنوان مثال اگر شما مدیر شرکتی بزرگ و یا کوچک هستید می توانید با مشاوره گرفتن از یک فرد متخصص و حرفه ای در این زمینه اطلاعات بیشتر و به روز تری را کسب نمایید. مشاوران مدیریت معمولا ایده های جدید و جذابی را به مدیران ارائه می دهد تا به وسیله ی آن ها شغل و کسب و کار خود را ارتقا دهند.

کارآفرینان نیز می توانند قبل از اقدام به کاری از این مورد بهره بگیرند تا قدم های صحیح تری را در رابطه با شروع کسب و کار خود بردارند. در دنیا معمولا، مدیرعامل و هیئت مدیره یک کسب و کار، کارآفرینان و یا مدیر یک آموزشگاه علمی می توانند از پیشنهادات مشاوران مدیریت بهره مند گردند.

باید توجه داشته باشید که درباره ی مشاور خود تحقیقات زیادی انجام دهید تا از انجام پیشنهادات او اطمینان خاطر داشته باشید. به یاد داشته باشید که باید با مشاورانی حرفه ای و متخصص کار کنید. بعد از مطالعه رزومه کاری، تحصیلی و سوابق مشاور مدیریت و یا یک شرکت مشاوره مدیریت می توانید در مورد آن ها تحقیق کنید و در صورت تمایل و توافق اقدام به همکاری نمایید.

پایان رپورتاژ آگهی /

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن