زندگی سالم، روانی آرام، خانواده ی شاد، بدن تندرست با تک پزشک


دسته‌ها: مقالات خواندنی.

بزرگ کردن سینه با پروتز یا ایمپلنت سینه یکی از رایج ترین عمل ها در جراحی پلاستیک و زیبایی است. سالانه حدود 66000 عمل بزرگ کردن سینه در آلمان انجام می شود. به منظور دستیابی به شکل سینه مورد نظر، بسیاری از زنان بزرگ کردن سینه (بزرگ کردن پستان) با ایمپلنت را انتخاب می کنند. این ها بالشتک های پلاستیکی هستند که در بافت سینه قرار می گیرند. اکثر مدل ها دارای قاب سیلیکونی هستند. پروتزهای سینه نیز با ژل سیلیکونی ضد نشتی پر شده اند. سطح پروتز سینه می تواند ناصاف یا صاف باشد.

ایمپلنت سینه هزینه، شکل، اندازه

 

اطلاعات، هزینه ها و قیمت ایمپلنت سینه

 • هزینه ی پروتز سینه از 14 تا حدودا 20 میلیون می باشد.
 • محتویات پروتز ها ژل سیلیکون یا محلول نمک
 • شکل مختلف پروتزها گرد یا پروجکشن دار است
 • اندازه های رایج 180 تا 700 سی سی
 • محل قرار گیری پروتز رو یا زیر عضله است.
 • مدت زمان ماندگاری بیش از 10 سال

 

جنس مختلف پروتز سینه

پروتز سینه عمدتاً از نظر جنس و شکل متفاوت است. از اواخر قرن نوزدهم اتفاقات زیادی از نظر تاریخی رخ داده است. در طول اولین عمل بزرگ کردن سینه در سال 1895، زن مبتلا یک تومور چربی کاشته شد. از آن زمان، پزشکان مواد مختلفی را آزمایش کردند: علاوه بر مهره های شیشه ای و پشم، افرادی که بیمار را معالجه می کردند از عاج و غضروف گاو استفاده می کردند. موم زنبور عسل، پارافین و پلی اتیلن نیز تا دهه 1950 به سینه های زنان تزریق می شد تا سایز آنها افزایش یابد.

 

اولین ایمپلنت سینه سیلیکونی در سال 1961 ساخته شد و اولین عمل یک سال بعد انجام شد. امروزه پروتز سینه از یک پوسته سیلیکونی پر شده با ژل سیلیکون تشکیل شده است. محلول نمکی نیز تا چند سال پیش مورد استفاده قرار می گرفت.

 

ایمپلنت سینه چقدر ایمن است و ماندگاری پروتز سینه چقدر است ؟

شایعات در مورد ایمنی و دوام ناکافی پروتز سینه بارها و بارها به گوش می رسد. اما امروزه پروتز سینه بسیار ایمن و کاملا بادوام است. ژل سیلیکون استفاده شده و پوشش چند جداره محافظت در برابر نشت بسیار قابل اعتماد است.

حتی اگر پوشش در اثر تصادف یا سایر تأثیرات خارجی آسیب دیده باشد. با این وجود، ممکن است ایمپلنت ها پس از اعمال خشونت یا زور شدید یا در نتیجه له شدن پاره شوند و در نتیجه باید تعویض شوند. علاوه بر این، ایمپلنت های سینه مادام العمر دوام نمی آورند و معمولاً بعد از 15 تا 20 سال نیاز به تعویض دارند.

 

 

چه زمانی از پروتز سینه استفاده می شود؟

پروتز سینه معمولاً برای موارد زیر استفاده می شود:

 • بزرگ کردن سینه (بزرگ کردن پستان)
 • لیفت سینه (ماستوپکسی)

بزرگ کردن پستان معمولاً یک عمل جراحی با زمینه زیبایی است. با این حال، جراحی می تواند از نظر پزشکی نیز توجیه شود. اگر به دلیل سرطان یا تصادف، سینه باید برداشته شود، بازسازی بعدی (بازسازی پستان) امکان پذیر است.

 

در ماستوپکسی، پس از برداشتن پوست اضافی، بیمار اغلب احساس می کند که سینه هایش خیلی کوچک است. در بیشتر موارد، این سینه ها نسبتاً کوچک با بافت غده ای و چربی کمی و پوست اضافی هستند. با ایمپلنت اضافی می توان شکل مورد نظر را مجد ایجاد کرد.

 

هزینه ایمپلنت سینه

هزینه پروتز سینه بین 14 تا 20 میلیون تومان است و خود پروتز بخش قابل توجهی از هزینه بزرگ کردن سینه را تشکیل می دهد.. اساساً، پروتز سینه گرد ارزان‌تر از آناتومیک شکل است. به همین دلیل است که قیمت شکل گرد معمولاً در پیشنهادات کامل متخصصان پزشکی و کلینیک های بزرگ کردن سینه درج شده است.

هزینه های دیگه ای هم شامل دستمزد و کلینیک هم شامل می شود.

 

شکل ظاهری پروتز ها :

پروتز سینه به شکل گرد یا آناتومیک است. اینکه کدام فرم برای بیمار مناسب است به همراه پزشک متخصص در معاینه اولیه تعیین می شود. مدل های مختلف در درجه اول از نظر اثر مورد نظر متفاوت هستند.

 

پروتز سینه گرد برای سینه پر

اگر بیمار خواهان سینه پر است، پروتز سینه گرد مناسب ترین گزینه است. اینها نه تنها قسمت پایینی، بلکه قسمت بالایی سینه را نیز بالا می برند. علاوه بر این، سینه پس از قرار دادن یک ایمپلنت گرد بزرگتر از یک ایمپلنت آناتومیک با همان حجم به نظر می رسد. در نهایت، پروتز سینه گرد این مزیت را دارد که موقعیت آنها به وضوح تغییر نمی کند. با این حال، اگر ایمپلنت بیش از حد بزرگ باشد، سینه مصنوعی به نظر می رسد.

 

کاشت سینه آناتومیک برای سینه طبیعی

به منظور دستیابی به طبیعی ترین اثر ممکن پس از بزرگ کردن سینه، متخصصان پزشکی معمولاً ایمپلنت سینه با شکل آناتومیک را توصیه می کنند. اینها قطره ای شکل و به سمت بالا باریک هستند. قسمت پایین سینه پر به نظر می رسد و قسمت بالایی نسبتاً صاف یک شکل طبیعی ایجاد می شود. با این حال، ایمپلنت های آناتومیک دارای این عیب هستند که کوچکتر از ایمپلنت های گرد با همان حجم به نظر می رسند. علاوه بر این، اگر ایمپلنت سینه باید بپیچد، ممکن است از بیرون قابل مشاهده باشد. این ممکن است نیاز به اصلاح وضعیت داشته باشد.

 

اندازه ایمپلنت سینه

بهترین راه برای فهمیدن اینکه کدام اندازه ایمپلنت سینه در هر مورد مناسب است، صحبت با پزشک است. همچنین از نقطه نظر پزشکی ارزیابی می شود که تا چه حد می توان خواسته های شخصی را اجرا کرد.

 

 • اگر ظاهری طبیعی می خواهید، پروتز سینه نباید خیلی بزرگ باشد.
 • ایمپلنت با حجم بسیار زیاد نیز می توانند مصنوعی به نظر برسند.
 • معمولا از ایمپلنت هایی با حجم بین 250 تا 600 سی سی استفاده می شود.
 • اندازه متوسط ​​حدود 320 میلی لیتر در هر سینه است.

 

ایمپلنت های سینه: تکنیک های جراحی و برش

زمانی که بیمار تصمیم به بزرگ کردن سینه با ایمپلنت گرفت، پروتز سینه مناسب را به همراه پزشک انتخاب کرد و تمام خطرات و عوارض احتمالی مورد بحث قرار گرفت، عمل انجام می شود. این یک تا دو ساعت طول می کشد و معمولا به صورت بستری و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. سپس بیمار حداقل یک شب در بیمارستان می ماند.

 

اساساً سه گزینه برای قرار دادن ایمپلنت سینه وجود دارد:

 

 • برش زیر پستان در چین زیر پستانی (زیر پستانی)
 • برش در زیر بغل (زیر بغل)
 • برش در قسمت تحتانی آرئول

رایج ترین رابط در چین زیر پستانی است، زیرا این دسترسی اجازه می دهد تا ایمپلنت بسیار دقیق قرار گیرد.

 

خطرات استفاده از پروتز سینه

در اصل، خطرات مرتبط با استفاده از پروتز سینه کم است. با این وجود، قبل از هر عمل سینه باید یک مشاوره دقیق انجام شود که در آن افراد علاقه مند از عوارض احتمالی عمل مطلع شوند. خطرات احتمالی جراحی پلاستیک زیبایی عبارتند از:

 

 • انقباض کپسولی (رشد دردناک در اطراف ایمپلنت سینه)
 • تشکیل چین های پوستی
 • عفونت زخم
 • اختلال در بهبود زخم
 • خونریزی حین و بعد از عمل
 • جای زخم شدید
 • آسیب به ایمپلنت
 • کاهش یا افزایش حساسیت
 • ظاهر نامناسب

اگر انقباض کپسولی رخ دهد یا ایمپلنت آسیب ببیند، باید آن را برداشت. سپس یک ایمپلنت جدید سینه معمولاً بلافاصله وارد می شود.

به اشتراک بگذارید: تلگرام لینکدین


نظر خود را بیان کنید