خانه » خواص مواد غذایی میوه و گیاهان » کدام ماهی ها سالم هستند و کدام نوع ماهی ها را اصلا نخوریم؟

کدام ماهی ها سالم هستند و کدام نوع ماهی ها را اصلا نخوریم؟

مصرف بهترین نوع ماهی

در بازار انواع و اقسام ماهی ها وجود دارند که هر کدام از آنها مقدار متغیری امگا ۳ و ویتامین دی دارد. ماهی هایی که غنی از اسید چرب امگا ۳ و پروتئین هستند سطح چربی اشباع شده کمتری نسبت به انواع گوشت مانند گوشت مرغ دارند و گزینه ای عالی برای رژیم غذایی هستند. از سوی دیگر، انواع مختلفی از ماهی ها دارای مقدار زیادی جیوه هستند، که ممکن است باعث ایجاد بیماری های قلبی-عروقی و عصبی شوند.
مطالعه این مقاله از راستینه کمک میکند تا بدانید باید کدام ماهی ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید و از مصرف کدام ماهی ها اجتناب کنید.

بهترین و خطرناک ترین نوع ماهی برای مصرف

ماهی سالم

بهترین ماهی ها برای اضافه شدن به سبد غذایی

ماهی سالمون. مطالعه ای درسال ۲۰۱۰ که بر روی مزایا و خطرات انواع مختلف ماهی ها انجام شد، منابع غنی اسیدهای چرب امگا ۳ و سطح پایین جیوه را در ماهی سالمون ثابت کرد. اگر می توانید از میان گزینه های مختلف ماهی سالمون انتخاب کنید، ماهی سالمون آلاسکا و یا سالمون کوهو را مصرف کنید و از مصرف ماهی سالمون اقیانوس اطلس اجتناب کنید.

 

ماهی سالم

ماهی تن آلباکور. طبق گفته نشریه سی فود واچ (مراقبت از غذاهای دریایی)، اگر چه برخی از گونه های ماهی تن می توانند سطح بسیار بالایی از جیوه داشته باشند، ماهی تن آلباکور، که خواه با قلاب و یا با نیزه در اقیانوس آرام صید می شود،گزینه ای سالم است.

 

ماهی سالم

صدف خوراکی. یک وعده صدف خوراکی حاوی ۳۰۰ میلی گرم امگا ۳ و حاوی حدود یک سوم مقدار توصیه شده روزانه آهن است و بهتر از آن، صدف ها مهاجم نبوده و برای محیط زیست مضر نیستند و حتی می توانند به بهبود اکوسیستم های دریایی محلی کمک کنند، بنابراین با مصرف صدف هم به خود و هم به محیط زیست کمک می کنید!

 

ماهی سالم

ساردین ها. ساردین های وحشی فوق العاده ارزان هستند و حاوی اسیدهای چرب امگا-۳ بیشتری در هر وعده۳ اونسی(۸۵ گرمی) نسبت به ماهی تن وسالمون هستند. علاوه بر این، ساردین ها سرشار از ویتامین D هستند. در صورتی که پایداری پرورش ماهی در مزارع برای شما اهمیت دارد، ازساردین اقیانوس آرام استفاده کنید.

 

ماهی سالم

ماهی هایی که باید از مصرف آن ها اجتناب کنید.

سی باس(باروموندی). در حالی که سی باس های دریایی، به ویژه گونه های تند، در سال های اخیر کاملا مرسوم شده اند، این ماهی ها حاوی برخی از بالاترین میزان جیوه موجود در انواع ماهی هستند که شما معمولا به عنوان گزینه ای برای مصرف پیدا می کنید.

 

ماهی سالم

کوسه. اگر چه خوردن کوسه به طور معمول رایج نیست، این ماهی عجیب به دلیل خوردن موجودات دریایی در سطح پایین تر زنجیره غذایی، حاوی سطح جیوه بسیار بالا است. اگر برای تجربه آشپزی هیجان انگیز قصد مصرف کوسه داشته باشید، تمام جیوه موجود در بدن کوسه به شما منتقل می شود.

 

ماهی سالم

ماهی خال مخالی. به ویژه شاه ماهی خال مخالی. سطح بالای جیوه ماهی خال مخالی باعث شده است سازمان دفاع محیط زیست (EDF) به عدم مصرف این نوع ماهی در زنان و بچه ها توصیه کند، و تنها به اندازه نیم وعده از این ماهی در هر ماه برای مردان را بدون اشکال دانسته است.

 

ماهی سالم

ماهی والی(Walleye). این ماهی که حاوی سطح بالای جیوه و ترکیبات سمی که به عنوان پلی فنلهای متخلخل (PCBs) شناخته می شوند است، مورد علاقه کسانی است که در غالب ورزش ماهیگیری می کنند و گزینه ای است که باید از خوردن آن اجتناب کنید.

 

ماهی سالم

شمشیر ماهی. شمشیر ماهی ها مانند کوسه ها، شکارچیان دریایی هستند که به دلیل خوردن موجودات دریایی کوچک تر، سطح بالای جیوه دارند. در حالی که به گفته صندوق حفاظت از محیط زیستEDF ،خوردن یک وعده شمشیرماهی در ماه ممکن است برای مردان مشکل ساز نباشد، این نهاد توصیه می کند که زنان و کودکان در تمام سنین از مصرف آن اجتناب کنند.

شما چه ماهی هایی را برای مصرف خریداری میکنید؟

همچنین بخوانید :

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

خواص جادویی آب زیره

زیره تاثیر بسزایی روی ترشحات هورمون تیروئید دارد و باعث افزایش میزان ترشحات می‌شود. بنابراین ...