خانه » طب سنتی » با استفاده از زالو درمانی بیماری های لثه را درمان کنید
loading...

با استفاده از زالو درمانی بیماری های لثه را درمان کنید

درمان بیماری لثه با زالو درمانی

یکی از بیماری های شایع در ناحیه دهان و دندان، بیماری های لثه است که در تمام سنین اتفاق می افتد به خصوص برای افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند.

عوامل موثر بر بیماری های لثه

یکی از عوامل اصلی که می تواند باعث افزایش بیماری لثه شود، رشد باکتری است. همانطور که در بالا ذکر شد، بهداشت دهان و دندان ضعیف منجر به ایجاد پلاک بر روی دندان می شود، رشد باکتریایی باعث پوسیدگی دندان، بوی بد دهان، عفونت دندان و لثه ها و غیره می شود.افرادی که دارای سیستم ایمنی پایینی هستند نیز در معرض خطر ابتلا به بیماری های لثه ای قرار دارند زیرا بدن در معرض عفونت قرار می گیرد.

 

بیماری همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری های لثه را افزایش دهد. به عنوان مثال دیابت می تواند وضعیت بیماری عفونت لثه ناشی از عدم کنترل قند خون و افزایش ویسکوزیته خون را ایجاد کند.

عوامل دیگری که می توانند به بیماری های لثه منجر شوند، تنش و عدم تعادل هورمونی و همچنین داروهایی هستند که فرد مصرف می کند.

با استفاده از زالو درمانی بیماری های لثه را درمان کنید

علائم و نشانه های بیماری های لثه

شایعترین شاخص بیماری های لثه، ژنژیویت یا التهاب لثه است. کسی که دچار ژنژیویت است، معمولا تورم در لثه ها، طعم و بوی بد در دهان و خونریزی لثه ها را تجربه می کند. آسیب بیشتر به بافت لثه توسط تولید باکتری سبب ایجاد آنزیم ها و سموم می شود که باعث خراب شدن ریشه های دندان ها و یا ایجاد سوراخ در دندان می گردد.

درمان های پزشکی بیماری های لثه

شایع ترین درمان برای بیماری لثه، مصرف آنتی بیوتیک ها می باشد که عفونت ناشی از باکتری را درمان می کنند. داروهای ضد التهابی نیز برای کاهش التهاب و تورم تجویز می شوند. مرحله بعدی درمان اقدام به ترمیم دندان خراب و پوسیده و حذف پلاک است.

با استفاده از زالو درمانی بیماری های لثه را درمان کنید

نقش زالو درمانی در درمان بیماری های لثه

اثبات شده است که زالو، بسیاری از آنزیم های مفید را تولید می کند و سالیان سال، به طور موثر برای درمان بیماری های دهان و دندان و بهبود زخم و التهاب لثه استفاده می شده است. عوامل ضد انعقاد، جریان خون در لثه ها را افزایش می دهند، کمک می کند تا سموم را از بین ببرند و اجازه دهند مواد مغذی به منطقه آسیب دیده برسد. این عوامل ضد انعقاد همچنین در بر طرف کردن لخته های خون که می توانند در لثه شکل بگیرد، شگفت انگیز هستند.

سایر مولفه های مفید، عوامل ضد التهابی است که باعث کاهش تورم و التهاب لثه ها می شود. بزاق زالو همچنین حاوی مواد ضد باکتری است که به کاهش رشد باکتری کمک می کند.

همچنین بخوانید :

loading...

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*