خانه » سلامت جنسی » کسانی که از اختلالات جنسی رنج میبرند بخوانند

کسانی که از اختلالات جنسی رنج میبرند بخوانند

کسانی که از اختلالات جنسی رنج میبرند بخوانند

خیلی از افراد ممکن است دچار اختلال جنسی شوند. حدود ۲۰ درصد مردم از مشکلات جنسی رنج میبرند و میزان شیوع آن بر حسب سن متفاوت است. اختلالات جنسی یکی از شایع ترین مشکلات میان مردان و زنان است و انواع مختلفی نیز دارد.

مشکلات و اختلالات جنسی مردان و زنان

البته اگر چه نمی‌‌توان آمار مناسبی از مبتلایان به اختلالات جنسی در ایران ارائه کرد، اما می‌توان با یک حساب سرانگشتی به عدد قابل توجهی رسید. بد نیست بدانید حدود ۵۰ میلیون از ۷۵ میلیون جمعیت ایران در سنی هستند که ممکن است مسائل زناشویی برای آنها مهم باشد.

اگر فرض کنیم از این افراد مبتلا به اختلالات جنسی فقط ۲۰ درصد دنبال برطرف کردن مشکل خود باشند، رقم دو میلیون به دست می‌آید که رقم قابل ملاحظه‌ای است.

متاسفانه این روزها بسیاری از کسانی که از این اختلال شایع رنج می‌‌برند بدون این که بتوانند راه علاجی برای آن پیدا کنند، به دلایل فرهنگی و اجتماعی، بیماری خود را مسکوت نگه می‌‌دارند و از عواقب آن که گاهی طلاق است، غافل هستند.

طبیعی است در این شرایط چون بیشتر مردم دسترسی به کارشناسان و متخصصان ندارند، منبع کسب آگاهی آنها رسانه‌های ماهواره‌ای یا مجلات زرد خواهد بود که اکثرا هم داروهای غیرمجاز و ممنوع از طریق همین رسانه‌ها تبلیغ می‌شوند و نتیجه آن سرگردانی بیماران، تحمیل هزینه هنگفت هم برای بیمار و هم برای سیستم بهداشت و درمان کشور و در بسیاری از موارد طلاق یا عدم تمایل برای ازدواج است.

پس اصل اول درمان موفقیت آمیز اختلال جنسی، تشخیص صحیح علت آن با روش‌های مقرون به صرفه و سریع است. در مرحله اول باید وجود بیماری ثابت شود. مثلا اگر فردی مراجعه کند و بگوید دیابت دارد، بلافاصله تحت درمان بیماری قند قرار نمی‌گیرد مگر با توجه به آزمایش‌های مربوطه بیماری تشخیص داده شود. همین موضوع در مورد اختلالات جنسی صدق می‌کند.

اگر مردی مراجعه کند و بگوید که دارای ناتوانی جنسی است، از نظر پزشکی موقعی مبتلا به ناتوانی جنسی محسوب می‌شود که معیارهای تعریف شده این ناتوانی را داشته باشد. بنابراین نباید برای این افراد بی‌مورد دارو تجویز کرد.

در مرحله بعدی نوع بیماری باید مشخص شود. انواع اختلالات جنسی در خانم‌ها و آقایان بسیار زیاد است و اول باید مشخص شود مشکل بیمار کدام نوع اختلال جنسی است؛ مثلا فرد مبتلا به اختلال نعوظ است یا انزال زودرس و… پس بدون تشخیص دقیق اقدام به درمان، رفتن به بیراهه خواهد بود.

فراموش نکنیم مهم‌ترین اصل این که همه اقدامات پزشکی (تشخیصی و درمانی) باید مقرون به صرفه باشند و نمی‌توان برای هر بیماری که مراجعه می‌کند تمام آزمایش‌ها را توصیه کرد. بنابراین به افرادی که از مشکلات جنسی رنج می‌برند، توصیه می‌شود با بررسی‌های لازم به پزشک متخصص مراجعه کنند؛ نه تبلیغات روزنامه و ماهواره و اینترنت و شبکه‌های اجتماعی

حل مشکلات جنسی و اختلالات جنسی

1 دیدگاه

  1. چون همسرم نوعی اعتیادجنسی داشت ومن نمیدانستم که ازاول ازدواج روابط نامشروع زیادی داشت وبمن نوعی قرص درچای میخوراندکه حافظه وشهامت واعتمادبنفس من راازبین میبردوصحنه های فجیع میدیدم ونهایتا اعتراف گردوبرای آزارمن سینه های گبودش رابمن نشان میداد من دچارافسردگی شدید وسپس روانپریش شدم دوسال ازخانه فرارکردوچهل ساله بود بامردی بود که ازمن طلاق گرفت وسه سال قبل ازطلاق من کلا احساس وقدرت جنسی ام راازدست دادم ۴۸ ساله بودم که زنم طلاق گرفت وریگرنتوانستم ازدواج کنم حالا۶۵ ساله ومحردم واحساس جنسی دارم ولی نعوذ ندارم چکارکنم لطفا راهنمایی کنید. متشکرم

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

رابطه جنسی با وجود بیماری قلبی ممکن است؟

رابطه جنسی افرادی که بیماری قلبی دارند یکی از مشکلات و مسائل خاص برای افرادی ...