خانه » اخبار سلامت و پزشکی » باکتری های خوب روی پوست باعث بهوبد سیستم ایمنی بدن می شوند

باکتری های خوب روی پوست باعث بهوبد سیستم ایمنی بدن می شوند

باکتری های خوب روی پوست باعث بهوبد سیستم ایمنی بدن می شوند

میکروب های مفید روی پوست باعث عملکرد بهتر سیستم ایمنی بدن می شوند

پوست سالم مانند روده سالم، باید چندین میکرواورگانیسم ( میکروب) بر روی خود داشته باشد. این میکروب ها به دلیل رابطه مداوم با سیستم ایمنی بدن شما به تنظیم سلامتی مکم می کند.

بدن انسان شامل بسیاری از میکروب ها است. برخی از این میکروب ها برای عملکرد های بدنی سالم مانند هضم ضروری هستند. بقیه آن ها ممکن است بیماری زا باشند. مطالعات قبلی نشان داده اند بین جوامع میکروبی با پوست و شیوع بیماری های التهابی مانند آتوپیک درماتیت (اگزمای ذاتی کودکان) ارتباطاتی وجود ندارد.

مطالعات دیگر نشان داده اند که چگونه باکتری هایی که معمولا در پوست زندگی می کنند، ممکن است از بدن در برابر عفونت و میکروارگانیسم های موجود در بافت های مختلف – پوست، روده، ریه – محافظت کنند که دارای نقش منحصر به فرد در هر قسمت هستند و حفظ سلامت مناسب به حضور چند مجموعه مختلف از ارگانیسم های دوستانه که با یکدیگر در یک رابطه همزیستی همکاری می کنند ، نیاز دارد.

پوست شما با سیستم ایمنی بدن شما ‘صحبت می کند’.

این امر کمی شناخته شده است، با این حال، سیستم ایمنی بر انواع میکروب هایی که بر روی پوست زندگی می کنند تأثیر می گذارد و در نتیجه به طور بالقوه از بیماری جلوگیری می کند.

تحقیق جدیدی که در مجله Genome Research منتشر شده است، گروهی از بیماران با کاهش عملکرد سیستم ایمنی به علت نقص ژنتیکی نادر را مطالعه کرده است.

برخلاف تنوع در جهش های به وجود آورنده بیماری ها در بیماران، شرایط پوستی شبیه اگزما در همه بیماران مشترک بود. نمونه های گرفته شده از پوست بیماران نشان دادند که آن ها انواع باکتری ها و قارچ هایی روی پوست خود داشتند که بر روی پوست افراد سالم یافت نشد.

به گفته هیتی کنگ، همیار ارشد مطالعه از موسسه ملی سرطان آمریکا” این موضوع نشان می دهد که سیستم ایمنی بدن بر انواع میکروب هایی که روی پوست زندگی می کنند، تأثیر می گذارد.”

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

افراد سحرخیز بیشتر از افراد شب زنده دار عمر می کنند

افرادی که صبح زود بیدار می شوند بیشتر از سایرین عمر می کنند بر روی ...