خانه » تغذیه و تناسب اندام » ورزش کردن در آب یا آب درمانی چه فوایدی دارد؟
loading...

ورزش کردن در آب یا آب درمانی چه فوایدی دارد؟

ورزش کردن در آب

فواید آب درمانی و ورزش کردن در آب

به افرادی که دچار بیرون زدگی دیسک کمر می شوند توصیه می شود که در استخر راه بروند و یا آب درمانی انام دهند. اب درمانی یا ورزش کردن در آب باعث سلامت و تسکین دردهای مفاصل می شود و ماهیچه های بدن را قتویت می کند.ورزش هایی که با اب سر و کار دارند، فشار کمتری به بدن می آورند و می توانند بسیار مفید باشند. این به مفهومی آن هست که موقع ورزش در آب، بدن اثری همانند با ورزش در خشکی را تجربه نمی‎کند.
همچنین، ورزش در آب شما را از روتین‎های یکنواخت در باشگاه دور می کند. با انجام ورزش های آبی، شما توان دارید طی مدت زمان انجام تمرین های ورزشی شادابی خود را محافظت کنید. افزون بر این، ورزش در آب سرگرم کننده و لذت قسمت هست.

 

ورزش در آب برای تمام گروههای سنی، از کودکان تا اشخاص سالمند، مفید هست.

ورزش کردن در آب یک نوع فعالیت معالجهی هست که هم از دیدگاه جسمانی و هم از دیدگاه روانی برای آدم مفید هست. در ادامه با بعضی از فواید ورزش در آب زیادتر آشنا می گردیم.

 

کمک به کاهش وزن

ورزش‎های آبی توان دارند به کاهش وزن فوری مساعدت کنند. در ورزش های آبی، تمرین های قدرتی و هوازی با مقاومت آب ترکیب می گردند.

 

بهبود تندرستی مفاصل

ورزش‎های آبی در دسته ورزش های کم فشار قرار دارند، که به ترقی تندرستی مفاصل مساعدت می کنند. موقع انجام یک ورزش آبی، شناوری در آب باعث می شود تا فشار بسیاری روی مفاصل وارد نشود.

 

بهبود انعطاف پذیری و تحرک

اما موقع ورزش در آب، قرار گرفتن بدن در مقابل مقاومت آب به انعطاف پذیری زیادتر و افزایش دامنه حرکت مفاصل مساعدت کننده هست.
ورزش های آبی برای ترقی انعطاف پذیری پشت و قسمت پایین بدن مفید می باشند.
آآب داغ خوب ترین گزینه برای افزایش انعطاف پذیری هست، زیرا به انعطاف زیادتر عضلات مساعدت می کند.

 

کاهش فشار خون

هنگامی که در آب ورزش می کنید، مقاومت آب به گردش کارآمدتر خون در سراسر بدن مساعدت می کند.
به طور هم زمان، ورزش‎های آبی شیوه ای مطلوب برای تقویت استقامت قلبی می باشند. مطالعه‎ای که در سال ۲۰۱۷ در نشریه
European Journal of Preventive Cardiology مطالعه‎ای که در سال ۲۰۱۷ در نشریهEuropean Journal of Preventive Cardiology منتشر گردید، نمایش داد که همانند ورزش در خشکی، ورزش آبی نیز اثر مثبتی در راستای کاهش فشار خون دارد.

 

افزایش قدرت عضلانی

 

هنگامی که در آب ورزش می کنید، عضلات شما بصورت جدی درگیر فعالیت می گردند.

 

کاهش استرس

ورزش آبی توان دارد در کاهش استرس و اضطراب مفید باشد. فعالیت در آب توان دارد یکی از آرامش قسمت ترین فعالیت هایی باشد که به کاهش استرس مساعدت می کند. قرار گرفتن در آب برای بدن و ذهن زیاد آرامش قسمت هست.

 

نیاز نداشتن به امکانات اضافی

تمرینات ورزشی در آب توان دارند بدون استفاده از هیچ نوع ابزار یا امکانات جانبی انجام گردند.

 

مقاومت آب باعث می شود تا عضلات سخت تر کار کنند.

ورزش های آبی، وقتی که بدون وزنه انجام می گردند، توان دارند به طور خاص برای اشخاصی که از آلام طولانیی، یا بعضی لطمه دیدگی هایی که امکان کار با وزنه را به آنان نمی دهد، مفید باشد.
با این وجود، اگر از دیدگاه کار با وزنه تنگنا ندارید، توان دارید برای اکتساب خوب ترین دستاورد موقع انجام ورزش های آبی از آنان استفاده کنید.

همچنین بخوانید :

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*