خانه » سلامت جنسی » خوردن آب منی و بلعیدن آن چه تاثیری دارد و حکم شرعی آن چیست؟
loading...

خوردن آب منی و بلعیدن آن چه تاثیری دارد و حکم شرعی آن چیست؟

خوردن آب منی و بلعیدن آن چه تاثیری دارد و حکم شرعی آن چیست؟

دیدگاه علمی خوردن آب منی و دیدگاه شرعی بلعیدن اب منی مرد

بلعیدن مایع منی – دیدگاه علمی پزشکی و دیدگاه شرعی
دیدگاه شرعی  بلعیدن ( خوردن ) مایع منی :
خوردن مایع منی از نظر شرعی حرام می باشد چرا که در شرع اسلام منی از نجاسات است و خوردن نجاست حرام است. که البته  همچون سایر احکام اسلام درمورد سلامتی این حکم نیز به شرح ذیل منشاء پزشکی هم دارد .
دیدگاه علمی و پزشکی در زمینه بلعیدن ( خوردن ) مایع منی :
به نقل از دکتر شیخ السلامی : مایع منی مایعی است که سرشار از فروکتوز می باشد( فروکتوز قندی است که در میوه ها موجود می باشد) و برخی ویتامینها و مواد غذایی در آن وجود دارد و وظیفه این مایع تامین منبع انرژی لازم برای اسپرم می باشد.

همچنین میلیونها اسپرم درون این مایع شناورند. یکی از منابع ویروسهایی مثل هپاتیت ب و ث و همچنین ویروس ایدز نیز در صورت ابتلا فرد به این بیماریها می باشد.
در صورتی که فرد بیماری آمیزشی داشته باشد نیز باکتری ها و میکروب بیماری درون این مایع به وفور یافت می شوند و به دلیل غنی بودن آن از مواد مغذی به راحتی در آن رشد و نمو می نمایند. اگر فرد سالم بوده و هیچگونه بیماری نداشته باشد خوردن مایع منی تاثیری ندارد ولی اگر فرد مبتلا به یکی از این بیماریها باشد خوردن مایع منی می تواند منجر به انتقال بیماری گردد.
در مجموع به علت اینکه بسیاری از بیماریها مخفی بوده و در آزمایشات فقط مشخص می گردد و فرد ناقل خاموش بیماری می باشد خوردن مایع منی توصیه نمی گردد و کاری است اشتباه.

متاسفانه در برخی از فیلمهای پورنو تصاویر خوردن مایع منی توسط زنان فاحشه به تصویر کشیده می شود و همین عاملی شده تا افراد با تقلید از این فیلمها اقدام به چنین کاری کنند که اشتباه بوده و می تواند ناقل بیماریها باشد.
لذا چه از نظر شرعی و چه از نظر پزشکی خوردن مایع منی امری اشتباه می باشد.

منبع:
نقل از دکتر شیخ الاسلامی


همچنین بخوانید :

آیا می دانید که مردان چگونه به ارگاسم می رسند؟

آزمایش اسپرم چگونه انجام می گیرد؟

 

loading...

یک نظر

  1. سلام وقت بخیر منو نامردم امروز نزدیکی داشتیم و همسرم انگشتشو داخل واژنم کرد رفت داخل بدون خون و درد .و قبلا هم رابطه ای نداشتم ک پرده بکارت نداشته باشم .و همسرم ناراحته از این موضوع میشه لطفا کمکم کنید پرده بکارت من سالمه؟

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*