خانه » روانشناسی » بازی با تبلت برای کودک ضرر دارد؟
loading...

بازی با تبلت برای کودک ضرر دارد؟

بازی با تبلت برای کودک ضرر دارد؟

آیا بازی کردن کودک با تبلیت خطرناک است؟

در چند دهه اخیر تکنولوژی پیشرفت چشمگیری داشته است و همین مسئله تغییر و تحولات فراوانی را در سبک زندگی ها به وجود آورده است. در این مقاله به تاثیر بازی با تبلت در رفتار کودکان پرداخته ایم. توصیه می کنیم که این مقاله را از دست ندهید و حتما آن را مطالعه کنید. با ما همراه شوید.

امام علی (ع ) فرمودند: خوش اخلاقى در سه چيز است: دورى كردن از حرام، طلب حلال و فراهم آوردن آسايش و رفاه براى خانواده.

روزگاری حیاط خانه‌ها امن‌ترین جا برای کودکان محسوب می‌شد تا در آن بدوند و کودکی کنند و در خلال بازی‌هایی پر جست‌وخیز، باهم بودن و تعامل با جامعه را یاد بگیرند؛ اما حالا بازی‌های الکترونیکی محبوب‌ترین بازی‌های بچه‌ها هستند.

بچه‌هایی که در طول روز کمتر از یک ساعت پلی استیشن یا سایر بازیهای اندرویدی بازی می کنند سازگارتر هستند نسبت به بچه‌هایی که اصلاً سراغ بازی‌های الکترونیکی نمی‌روند.

محققان به‌تازگی دریافته‌اند بچه‌هایی که کمتر از یک ساعت درگیر بازی‌های کامپیوتری می‌شوند خوش‌مشرب‌تر هستند همچنین آن‌ها از زندگی خود احساس رضایت بیشتری دارند؛ در مقابل کسانی که بیشتر وقت آزاد خود را صرف بازی‌های الکترونیکی می‌کنند کمتر با محیط خود و دیگران سازگار هستند.

محققان دریافته‌اند بچه‌هایی که کمتر از یک‌سوم از وقت آزاد خود را صرف بازی‌های الکترونیکی می‌کنند دایره دوستی آن‌ها وسیع‌تر و کمتر دچار مشکلات عاطفی می‌شوند.همچنین کمتر گزارش‌شده است که این بچه‌ها پیش فعالی داشته باشند.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*