خانه » تغذیه و تناسب اندام » این ۷ ماده غذایی را مصرف نکنید زیرا خطرناک هستند!
loading...

این ۷ ماده غذایی را مصرف نکنید زیرا خطرناک هستند!

متخصصان مصرف این ۷ نوع ماده غذایی را ممنوع کرده اند

خیلی از مواد غذایی خوش رنگ و خوشمزه ای که ما در اطراف خود و درون یخچال داریم آنچنان مفید نیستند و حتی می توانند بسیار مضر باشند. بهتر است این مواد غذایی مصرف نشوند و برای آنها جایگزین پیدا کنید.

نوشابه های گازدار

نوشابه های گازدار

این نوشابه ها بدترین کابوس تغذیه هستند. یک بطری نوشابه اساسا فقط قند مایع است.

هیچ ماده مغذی در نوشابه وجود ندارد و با داشتن محتوای بالای شکر، حتی برای رفع تشنگی نیز مناسب نیست. از امروز مصرف نوشابه های گازدار را متوقف کنید و به جای آن ها آب و شیر بخورید. فقط در مورد این موضوع فکر کنید – اگر یک بطری نوشابه بتواند به بدن آسیب بزند، آیا واقعا می خواهید آن را وارد بدن خود کنید؟

 

غلات صبحانه قندی

غلات صبحانه قندی

غلات حاوی شکر بالا، و مواد مغذی کم روشی وحشتناک برای شروع روز است. بسیاری از این غلات به دلیل این که غنی شده هستند، ادعای سالم بودن دارند، اما بهتر است غلات حاوی قند کمتری مصرف کنید. و فقط به سرغ مصرف گرانولا نروید – بسیاری از انواع گرانولا در بازار بهتر از غلات غنی شده نیستند. این مواد حتی اگر حاوی قند کمی باشند، اغلب دارای چربی و کالری بالا هستند.

 

غذاهای نیمه آماده

غذاهای نیمه آماده

غذاهای منجمد نیمه آماده، حاوی مقدار زیادی نمک است. سطح سدیم در این وعده های غذایی بسیار زیاد و اغلب بیش از میزان نیاز شما در روز است. یک بار مصرف این غذاها مشکلی ایجاد نمی کند. به جای خرید غذاهای نیمه آماده، سعی کنید غذا را برای مدت زمان طولانی آماده کنید و در فریزر نگهداری کنید. این کار گزینه بسیار سالمی برای تهیه انواع مختلف غذاهای از قبل آماده شده است.

 

هات داگ

هات داگ

بسیاری از متخصصان تغذیه به هیچ عنوان هات داگ نمی خورند. حتی در مورد هات داگ هایی که بدون نیترات هستند، مشخص نیست گوشت آن ها از چه منبعی تهیه شده است.
هات داگ راهی مناسب برای پنهان کردن چیزهایی است که دیگر مصرف نمی کنیم.

 

گرانولا بار

گرانولا بار

سیریل بار ها اغلب بیشتر از حد انتظار حاوی قند هستند. حتی آن هایی که به عنوان بار های با انرژی یا فیبر بالا تبلیغ می شوند اغلب بهتر از بقیه نیستند. سیریل بار یا گرانولا بار اغلب سالم تر از غذاعای نیمه آماده منجمد نیستند. از مصرف مافین های بسته بندی شده نیز اجتناب کنید – این مافین ها به طور واضحی حاوی قند بالا هستند.

 

کاپ نودل فوری

کاپ نودل فوری

رشته فرنگی ممکن است غذای راحتی از نظر پخت باشد، اما این مواد مصرف روزانه سدیم را بالا می برند. به خصوص کسانی که سابقه فشار خون یا دیابت دارند، قطعا اجازه مصرف این رشته فرنگی را ندارند. در این کاپ نودل ها هیچ ارزش تغذیه ای وجود ندارد.

 

نان سفید

نان سفید

اگر نان سفید و همچنین کاپ کیک مصرف می کنید، باید بدانید که هر دو از کربوهیدرات های پایه تهیه شده اند که به سرعت به قندهای ساده تجزیه می شوند، که شما را با افت انرژی مواجه می کنند و از نظر تغذیه ای در سطح پایینی قرار دارند.

اگر می خواهید یک نان با مواد مغذی واقعی بخورید، نان های حاوی جوانه غلات را امتحان کنید.

مصرف چه غذاهایی را برای خود ممنوع کرده اید؟ در بخش نظرات گزینه های سالم خود را به ما معرفی کنید.

همچنین بخوانید :

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*