خانه » بیماری های زنان » خونریزی پرده بکارت بر اثر رابطه حنسی به همراه تصاویر واقعی
loading...

خونریزی پرده بکارت بر اثر رابطه حنسی به همراه تصاویر واقعی

پرده بکارت

پرده بکارت با فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری، اسب سواری و حتی افتادن روی زمین نیز می تواند دچار آسیب شود و پاره شود. البته باید بدانید که تنها دلیل پاره شدن پرده بکارت، آمیزش جنسی نمی تواند باشد. در این مطلب اطلاعاتی در مورده پاره شدن و خونریزی پرده بکارت را می خوانید.

 

خونریزی پرده بکارت حین مقاربت جنسی

پرده بکارت بافت نازک و غشاء مانندیست که مهبل (واژن) خود را پوشش می دهد. اگر این بافت هنوز دست نخورده باشددر اولین بار رابطه جنسی، آن موظف است در طول نفوذ به پاره. این پاره شدن پرده بکارت اغلب به خونریزی و همچنین درد منجر می شود.در اغلب موارد، پرده بکارت خونریزی در حین مقاربت برای اولین بار است دلیلی برای نگرانی نیست.

به غیر از پاره شدن پرده بکارت، در حین مقاربت جنسی، می تواند دلایل دیگری هم  وجود داشته باشد. یکی پارگی کوچک اطراف واژن، برای مثال، می تواند یکی از دلایل باشد. حدود یک تا سه روز بعد از رابطه جنسی پارگی زخم میتواند التیام یابد. باید مراقب بود، سعی کنید با استفاده از روان کننده های سیلیکونی برای کاهش اصطکاک که شانس پارگی را کاهش دهد و در نتیجه جلوگیری از خونریزی بیشترشود. خونریزی در حین و یا پس از مقاربت می تواند نشانه برخی از عفونت جنسی (مقاربتی) که باعث التهاب یا التهاب اندام های تناسلی ست .خونریزی ناشی از STI،  ممکن است در یک رابطه جنسی رخ دهد.

خونریزی در حین نزدیکی جنسب می تواند بعد از هیسترکتومی با توجه به عللی مانند عفونت دستگاه ادراری رخ دهد.  خونریزی در حین مقاربت جنسی در زمان حاملگی ممکن است به دلیل گردن رحم حساس و لطیف رخ دهد. همچنین، گاهی اوقات، خونریزی در حین و پس از مقاربت ممکن است بدلیل دوره قاعدگی بعد و قبل ان رخ دهد.گاهی اوقات، در آخرین روز از دوره قاعدگی و پریود  خود، اگر شما در مقاربت جنسی درگیرهستید، ممکن است خونریزی ببینید.خونریزی در حین و یا در برخی موارد پس از مقاربت، ممکن است به علت رشد خوش خیم در رحم باشد. بنابراین مهم است که شما هر نوع خونریزی واژینال را به اطلاع پزشکتان برسانید. زیرا که فیبروئید و پولیپ نمی تواند خود به خود تشخیص داده شود.

 

خونریزی پرده بکارت چقدر است؟

سوالات مربوط به خونریزی  در طول ازاله و پارگی بکارت کاملا رایج هستند. با این حال؛ هیچ مقدار خاص و مشخصی  از خونریزی که قرار است در اولین تجربه جنسی شما  رخ دهد وجود ندارد.

معمولا پس از پارگی پرده بکارت خونریزی کم و بیش شدیدی ایجاد می شود.لازم است این خون را از خون قاعدگی تمیز دهیم.خون قاعدگی دارای فیبرینوژن کمتر است، لذا دیرتر لخته شده و سلول های واژینال در آن بسیار زیاد است در حالی که خون حاصل از پرده بکارت سریعتر لخته شده و حاوی مقادیر کمی سلول واژینال است. لبه های پارگی جدید در پرده بکارت معمولا زخمی و قرمز رنگ بوده و آثار خون لخته شده در آن مشاهده می شود.بعد از حدود یک هفته لبه های بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود دو هفته لبه های زخم نسبتا گرفته می شوند.
در بسیاری از موارد، مقدار کمی از لکه بینی، که در آن زنان متوجه چند قطره خون بر روی دستمال  خود و یا در دستمال کاغذی وجود دارد هیچ خونریزی شدیدی  را تجربه نمیکنند، اگر خونریزی به اندازه کافی سنگین وباعث خیس خوردن کل نوار بهداشتی شود با یک پزشک صحبت کنید.

 

چه مدت خونریزی پاره شدن پرده بکارت طول میکشد؟

پس از نزدیکی، به یاد داشته باشید  هیچ زمان خاصی برای خونریزی وجود ندارد. خونریزی می تواند بین پنج تا ده دقیقه و چند ساعت متغیر باشد.

 

بهترین نکات درمان خونریزی پرده بکارت

هنگامی که یک پرده بکارت یا پرده مهبل پاره شده باشد هیچ راهی برای درمان و یا ترمیم  آن وجود ندارد. در بسیاری از موارد شما لازم نیست  کاری برای جلوگیری از خونریزی انجام دهید.با این حال، اگر خونریزی بیش از حد سنگین است میتوانید از کمپرس یخ درناحیه واژن استفاده کنید.تا زمانیکه زخم التیام یابد بهتراست ازهرگونه نزدیکی جنسی پرهیز شود.در صورتی که خونریزی بیش از حد است و باعث ناراحتی، ضعف یا سرگیجه،شده سریعا  باپزشکتان مشورت کنید.

با این حال، یافته های اخیر نشان داده اند که بسیاری از تمرینات فیزیکی شدید مانند اسب سواری، شنا، دوچرخه سواری، جهش،می تواند باعث پاره شدن پرده ی بکارت شود.

 

علل خونریزی پرده بکارت چیست؟

خونریزی ممکن است هنگامی که پرده بکارت پاره شود رخ دهد.این معمولا در طول اولین مقاربت جنسی اتفاق می افتد، زمانی که نفوذ رخ می دهد. در طی اولین مقاربت دخول، پرده بکارت به طور کلی و تحت فشار در داخل، به سمت داخل به واژن پاره میشود. مقدار خونریزی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در حالی که برخی ممکن است پرده ی بکارت ضخیم تر و خونریزی بیشتر، برخی ممکن است پرده بکارت نازک تر، که باعث خونریزی کمتری داشته باشد.

نیروی نفوذ الت تناسلی نیز باعث تفاوت در میزان خونریزی میشود. علاوه بر این، نیروی بیشتری نیز ممکن است منجر به آسیب بافت های اطراف در مهبل (واژن)، که منجر به خونریزی سنگین تر شود.اگر در اولین مقاربت  ناراحتی خفیف و درد ایجادشود دلیلی برای نگرانی نیست. گاهی  فقط چند قطره که خود به خود متوقف در چنددقیقه بعد میشود.

 

داروهای خانگی برای خونریزی پرده بکارت

هیچ راه حل واقعی برای جلوگیری از خونریزی اولین بار پرده بکارت وجود ندارد.با این حال، شما ممکن است استفاده از روان کننده های  تجاری دراولین بار مقاربت است.و همچنین اجتناب از مقاربت مکرر (بیش از یک بار) در یک روز.

 

انواع و تصویر پرده بکارت

پرده بکارت

پرده بکارت

 

بسیار مهم است که بدانید بدنتان به چه شکلی است. البته در مورد شکل یا رنگ اندام جنسی تان نگران نباشید. بعضی ها تیره اند، بعضی روشن، بعضی کوچکند، بعضی بزرگ. اما غیر عادی نیستند. در نظر داشته باشید که هیچ واژنی دقیقا شبیه آن دیگری نیست.اندازه و شکل این سوراخ از فردی به فرد دیگر بسیار متفاوت است. انواع رایج پرده بکارت عبارتند از:

 

پرده بکارت حلقوی و ارتجاعی

 

حلقوی:

پرده بکارت

در این نوع، پرده به صورت حلقه ای دور ورودی واژن را می پوشاند.
حلقوی (قابل اتساع و غیر قابل اتساع)- در این نوع، پرده بکارت به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده‌است. پرده حلقوی قابل اتساع با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

ارتجاعی:

پرده ای که به اندازه کافی انعطاف پذیر و قابل ارتجاع است و به هنگام ورود آلت تناسلی مرد، پاره نمی شود یا به طور جزئی پاره می شود و هیچ خونریزی ندارد.

دو سوراخی یا تیغه ای:

پرده بکارت

پرده ای که یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

غربالی (سوراخ سوراخ):

پرده بکارت

این پرده به طور کامل در عرض مهبل کشیده شده اما سطح آن سوراخ سوراخ است.در پرده دندانه دار حفره وسط پرده یک حفره گرد با لبه های مضرس می باشد. در واقع تفاوت این نوع پرده با پرده حلقوی یا گرد فقط در مضرس یا هفت و هشتی بودن لبه های حفره می باشد.

مسدود:

پرده بکارت

این نوع پرده هیچ سوراخی ندارد و کاملا مسدود است.
بعضی ها مادرزاد پرده بکارت ندارند، بعضی دیگر پرده بکارتشان بدون سوراخ است، درحالیکه برخی دیگر پرده های بسیار ضخیمی دارند که ممکن است برای پاره کردن آن، کمک پزشک مورد نیاز باشد تا از بروز درد در هنگام ارتباط جنسی جلوگیری شود، این شیوه را بریدن پرده می نامند.طی اولین دخول، پرده بکارت در چند جا پاره شده و به چند قطعه تقسیم می شود، غالبا تا زمانی که زن، نوزادی به دنیا بیاورد باقیمانده پرده در دهانه واژن وجود خواهد داشت.

همچنین

نکاتی مهم درباره پرده بکارت که دختران باید بدانند

دلیل درد واژن در اولین شب عروسی هنگام رابطه جنسی (زفاف)

35 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید
  اگه خودارضایی خیلی انجام بشه بدون وارد کردن چیزی به واژن آیا باعث پارگی پرده میشه؟اینکه فشار اب دست شویی باعث پارگی پزده میشه ؟ و خودارضایی بااب در حمام چه طور؟

  • سلام بله خود ارضایی با آب باعث پارگی و آسیب دیدگی پرده میشود حتی بدون وارد کردن چیزی و با مالش سطحی روی آلت تناسلی دختر میتواند منجر به صدمه به پرده شود صبر کنید تا ازدواج کنید سختگیریزیاد در امر مهریه و مسایل دیگر نکنید فیلم بد نبینید گلاب مصرف کنید غذاتون رو کنارل کنید

 2. سلام ببخشید من شب اول مقاربتم دیشب بود ولی دو روز غذا نخورده بودم و آرایشگاه به شدت سرد بود و اپیلاسیون انجام دادم بسیار دردناک وسطای شب قبل اینکه مهمونا برن دل درد شدیدی گرفتم و رنگم پرید وقتی رفتیم تو اتاق خودمون رو لباس زیرم چند قطره خون بود به نظرتون چرا؟

 3. سلام ببخشید نامزد ثابق من اسرار داشت ک ماباهم رابطه داشته باشیم ومن قبول کردم ک ازپشت باهم باشیم اما ب پردم کاری نداشت اینومطمعنم ولی دستشو تو ناحیه پرده بکارتم فشارداد امافرو نکرد..ولی دراون لحظه دردم گرفت اماداخلش نکرددستشو..الان ک نگاه میکنم همونطوریه اماپرده ی من ازنوع حلقویه وحس میکنم ناحیه بالای واژن ی پوست نازکی ک قبلادورش بودالان نیست…امامن مطمعنم خون نیومدازم اون موقعی ک دست زد ورابطه هم ب پرده کار نداشت…میخاستم ببینم واقعامیشه ک بافشاردادن دست دراون ناحیه وبدون خونریزی این اتفاق بیفته یامن حساس شدم کمکم کنیدلطفا

  • سلام زهرا خانم ، خیر اینجوری با فشار دادن ناحیه پرده پاره نمیشه مگه اینکه دخول اتفاق افتاده باشه با دخوله که صد در صد پاره میشه پرده ، ولی چون پرده ی شما حلقویه به نظر من خودتون رو به یک ماما نشون بدین تا معاینه دقیق تری بشین ، ولی به نظر من شما زیادی حساس شدین ، چیزی نشده در کل با فشار آوردن دست پرده پاره نمیشه مگه اینکه دخول صورت بگیره خصوصا اینکه شما فرمودین خونریزی هم نداشتین پس اتفاقی نیفتاده

  • سلام بله میتونه به پردهآسیب بزنه حتی فشار سطحی

 4. سلام.میخواستم ببینم پرده ای که یه گوشه اش آسیب دیده چه نوع پرده ای هست؟

 5. سلام لطفاجواب بدیدپرده من شبیه ب هیچکدوم ازاینانیس یعنی توی اون تصویری ک زیرش انگلیسی نوشته شده ردیف دو اولی حس میکنم اون شکله من بانامزدم دخول نداشتم اماآلتش رومیذاشت روی آلت من خونی چیزی هم نیومدامامن یخورده ترسیدم لطفاجواب بدید

 6. سلام…میبخشید اگه قسمت بالای لبه های کوچیک از هم جدا باشن ممکنه دلیل بر پارگی پرده بکارت باشه؟خواهشا بهم جواب بدین خیلی مهمه…از وقتی یادمه دوتا لبه های کوچیکم از هم جدا هستن تا حالا هم رابطه ای نداشتم… سوال دومم اینکه اگ فشار اب یه لحظه خیلی شدید شه و بعدش درد داشته باشی ممکنه پرده پاره شده باشه؟؟؟خواهش میکنم زود جواب بدین

 7. سلام من باهمسرم اولین شب رابطه داشتم یه دفعه الت همسرم رفت داخل ولی زود دراورد بعد چند لحظه خون ریزی داشتم بعد اون وقتی اروم واردم کرد یه چیزی مثل دیواره مانع ازپیشروی میشه هردفعه هم بهش میخوره درد و سوزش دارم من الان چیکارکنم اون دیواره چی هست یعنی پرده بکارتم پاره نشده کامل

 8. یعنی غیر علمی ترین و سطحی ترین متنی بود که راجب پرده بکارت خوندم..دوستان توصیه میکنم این موضوع رو از سایتهای معتبر جهانی و علم سکسولوژی روز دنبال کنید..این توضیحاتیه که اقدس خانوم تو روضه ی محله میده بدون هیچ پشتوانای علمی درستی.

 9. سلام
  من با نامزدم دیشب رابطه داشتم… قسمت پایینی واژنم (قسمت انتهایی که بعد با یک فاصله به مقعد وصل میشه) خونریزی داره وهنوزم بعد از ۱۲ ساعت قطع نشده. میشه خواهشا راهنمایی کنید و بگید علتش پارگیه یا فشار بیش از حد؟؟

 10. سلام وقت بخیرمنو همسرم قبلایکبار برا برداشتن پرده اقدام کردیم ولی من چون درد زیاد و فشار بهم وارد میشد دست نگه داشتیم بعدکلی پرس وجو برا کاهش درد و استفاده از ژل روان کننده و معاشقه طولانی دیروز بازم خیلی درد داشتم اما پرده ام پاره شد چون یه مقدار خون اومد بعدش برا دخول اقدام کردیم اما دردغیرقابلی تحملی و دوباره داشتم بعداون خونریزی شدیدی کردم و دخول انجام نشد تاچندساعت بعدهم وقتی دستشویی میرفتم چندقطره خون میومد،میخام بدونم خون اول که در حدمعقول بود خون پرده بکارت بود یا خونی که بار دوم اومد؟مشکل چیه که دخول نتونستیم بکنیم؟ممکنه واژینیموس باشه یا عادیه؟چون من خودم حس میکنم موقعی که فشار میاد به یه چیزسفتی میخوره که مانع ورود میشه

 11. سلام.طی رابطه با نامزم شاهد خونریزی بودم.ولی فکر نمیکنم دخولی صورت گرفته باشد و از بیرون آلتشون به آلت تناسلی من مالش میدادن ولی من حس کردم که آلتشون به مقدار کمی داخل فرو شد.ولی ایشان میگن نه داخل نشد.و من هیچ دردی حس نکردم.و بعد از چند بار دستشویی رفتن در هنگام دستشویی خونریزی داشتم آیا بکارت پاره شده یا خونریزی دلیل دیگه داره؟

 12. سلام
  من چن بار بامالش کلیتوریسم ب حالت نعوذ رسیدم ولی ارضا نشدم تاحالا هیچ دخولیم نداشتم وچیزیم وارد واژنم نکردم
  یکبار موقه پریودی روی نوار بهداشتیم ی چیزی مشاهده کردم ک خون یا لخته نبود
  ممکنه پردم بوده باشه؟

 13. سلام من با نامزدم قصد رابطه جنسی داشتم
  و اول ۱ کی از انگشتانم رو اروم داخل کردم و چیزی مانع نشد
  دفه بعد ۲ تا انگشتمو وارد کردم د به سختی وارد میشد اما داخل کردم انگار که پرده حلقویه
  بعد از مدتی کمی التم رو داخل کردم و بعد از اون مقداری خون اومد میخوام بدونم با این که به نظر پرده حلقوی بود امکان از بین رفتن پرده هست یا نه؟

 14. سلام چن بار بامالش کلیتوریسم ب حالت نعوذ رسیدم ولی ارضا نشدم تاحالا هیچ دخولیم نداشتم وچیزیم وارد واژنم نکرد وای ی لکه خونی دیدم میشه بگید اون چیه؟

 15. سلام چن بار بامالش با نامزدم رابطه داشتم ولی
  ی لکه خونی دیدم میشه بگید اون چیه؟

 16. سلام…من چن بار ک از توی آینه پردمو نگا کردم وقتی زور میزنم کاملا قسمت پایین واژنم باز میشه خیلی میترسم یعنی ممکنه اتفاقی واسم افتاده باشه ک اینقدر با زور زدن واژنم باز میشه؟؟؟ و اینکه بعد از زور زدن کاملا داخلش پیداس خواهش میکنم زود جواب بدین ….یه تیکه گوشت همون قسمت اول واژنم پیداس بدون اینکه بخام زور بزنم نمیدونم اون پرده هس یا ن چون فقد یه قسمت کوچیک از سوراخ واژنم رو پوشنده …تو رو خدا کمکم کنین

  • احتمالا پرده شما از نوع حلقوی ارتجاعیه اگه به یه ماما مراجعه کنید حتما بهتون میگه نوعش چیه و اینکه صدمه دیده یا خیر

 17. خیر به هیچ عنوان تا زمانی که چیزی مستقیم وارد واژن نشه پاره نمیکنه

 18. سلام.من چن بار که از توی آینه پردمو نگا کردم یه سوراخ کوچیک میبینم ک بدون زور زدن یه تیکه گوشت میبینم ک پیداس توی سوراخه واژنم ..یعنی میگین پردمه؟یعنی پرده ب همین راحتی و بدون زور زدن ممکنه دیده شه؟؟؟و اینکه وقتی هم ک خیلی زور میزنم کاملا اون قسمت سوراخ واژنم باز میشه ب طوری ک کامل داخل سوراخ واژنم رو میبینیبینم و کاملا از اون حالت سوراخ کوچیک خارج میشه من واقعا میترسم نمیدونم ممکنه اتفاقی برام افتاده باشه یا ن…خواهش میکنم کمکم کنین …بنظرتون پرده ام از چ نوعی میتونه باشه؟ من نمیتونم ب پزشک هم برای معاینه مراجعه کنم لطفا کمکم کنید

 19. سلام ببخشید اگر از پودر های موبر استفاده کنیم خطری برای پرده داره؟
  واینکه از کجا و چطوری بفهمیم پرده ما هنوز سالمه؟

  • پودر موبر ضرری نداره واسه پرده بکارت. اول اینکه نیاز نیست این همه نگران باشید و برای تشخیص سلامت پرده به دکتر زنان مراجعه کنید

 20. چرا کسی جواب سوالا رو نمیده پس

 21. سلام امروز نشستم روی پای خوهارم که به شوخی پاشو گذاشت زیرم درد وحشتناکی حس کردم، حس کردم پاش رفت کامل داخل مبهل، بهد که چک کردم چند قطره خون دیدم که هنوز هم خونریزی ادامه داشت، و داخل مبهل ک چک کردم حس کردم سوراخی وجود داره مثل شکل اول که گفتید حلقوی هست خیلییی خیلیییی خیلیی مضطرب شدم و حال خوبی ندارم ایا زمان ازدواج همسرم این شک خواهد داشت ک من رابطه نامشروع داشتم؟ من هنوز ازدواج نکردم خییلی حالم بده الان پرده بکارتم به وسیله خواهرم از دست دادم؟؟؟ خواهش میکنم جواب بدید

 22. سلام خسته نباشید . من هیچ رابطه ای قبل نامزدی باکسی نداشتم ولی چندروز پیش نامزدم انگشتشو فرو کرد داخل واژنم من هیچ درد شدیدی حس نکردم و هیچ خونی ام نیومد ولی الان نامزدم میگه پرده بکارت تو از قبل پاره بود من انگشتمو تا آخر فرو کردم هیچ خونی نیومده پس تو دختر نبودی و الان بینمون مشکل پیش اومده خواهش میکنم راهنمایی کنید یعنی واقعا پرده بکارت من نداشتم ؟ پرده بکارت با انگشت هم پاره میشه؟

 23. سلام پرده من بالاش شبیه حلقویه ولی پایینش حالت هفت یا هشته ویه کم‌اطرافش ریش ریش داره وقتی هم۱۷ سالم بود از رو کنجکاوی انگشتمو داخل کردم که ببینم وازن حالت ارتجاعیه یا نه حالا به نظرتون پردم آسیب دیده وپردم به نظرتون از چه نوعه با خصوصیاتی که گفتم؟

 24. سلام ببخشید یکی از دوستان من با دوست پسرش رابطه نردیکی داشتن پردش پاره شد….بعد از یک هفته اگ برن ازمایش بدن دی ان ای الت مرد مشخص میشه؟!

 25. سلام،میخواستم بدونم خونریزی بکارت پس از پاره شدن چه مدته الان حدود۲۰ ساعت ازعروسیم میگذره ولی هنوز خونریزی دارم وقتی میریم دستشویی لطفا جواب بدید نگران هستم😢

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*