خانه » سلامت جنسی » ۵ روش مهم برای انتقال بیماری ها در رابطه جنسی

۵ روش مهم برای انتقال بیماری ها در رابطه جنسی

5 روش مهم برای انتقال بیماری ها در رابطه جنسی

روش های انتقال بیماری های جنسی STD

شاید نام برخی از بیماری ها به نام STD را شنیده باشید. با شنیدن این نام بیماری هایی که از طریق رابطه جنسنی منتقل می شوند به ذهن شما می آید. رفتارهای پرخطر جنسی عامل انتقال این بیماری ها می شوند.

آن طور که دکتر کریستین جانسون Christine Johnston، متخصص بیماری هرپس یا تبخال تناسلی و استادیار دانشکده بیماری‌های عفونی دانشگاه واشنگتن، گفته است، مراجعین من همیشه می‌پرسند که آیا احتمال انتقال هرپس از طریق وان حمام یا توالت فرنگی هتل وجود دارد؟ نکته اصلی این است که بدانید ویروس هرپس و بسیاری از بیماری‌های جنسی دیگر در فضای باز زنده نمی‌ماند.
در واقع برخلاف میکروب‌های سرماخوردگی و آنفولانزا، اکثر ویروس‌های STD بلافاصله بعد از خروج از بدن می‌میرند به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری‌های مقاربتی در خارج از تاق خواب بسیار کم است. اما صفر نیست.
در این گزارش تمام راه‌های انتقال بیماری‌های جنسی بدون داشتن رابطه جنسی را برای شما بازگو می‌کنیم.

۱ ـ انتقال بیماری‌های جنسی با رابطه دهانی

رابطه اورال هم یک رابطه جنسی محسوب می‌شود. هرپس Herpes، سفلیس syphilis، گنوره gonorrhea و سایر بیماری‌های جنسی با رابطه دهانی هم منتقل می‌شوند. چه گیرنده باشید چه دهنده.
مطالعات نشان داده‌اند که خطر ابتلا به ایدز از طریق رابطه دهانی بسیار کمتر از رابطه مقعدی یا واژنی است.

اگر مرکزی که تاتو انجام می‌دهد تمام مقررات بهداشتی را رعایت نمایند خطری برای شما وجود نخواهد داشت ولی اگر بدون رعایت موازین بهداشتی تاتو و خالکوبی انجام دهند امکان انتقال ایدز و هپاتیت سی از سوزن‌های آلوده وجود دارد

۲ ـ انتقال بیماری‌های جنسی با استفاده از تیغ مشترک

پاتوژن بیماری‌های جنسی که در خون وجود دارند از جمله ویروس ایدز و هپاتیت سی از طریق تیغ منتقل می‌شوند. البته آمار ارائه شده در این زمینه بسیار کم است ولی بهتر است احتیاط نمایید.

۳ ـ انتقال بیماری‌های جنسی با تاتو یا خالکوبی

اگر مرکزی که تاتو انجام می‌دهد تمام مقررات بهداشتی را رعایت نمایند خطری برای شما وجود نخواهد داشت ولی اگر بدون رعایت موازین بهداشتی تاتو و خالکوبی انجام دهند امکان انتقال ایدز و هپاتیت سی از سوزن‌های آلوده وجود دارد.

۴ ـ انتقال بیماری‌های جنسی با استفاده از سرنگ مشترک

افرادی که از سرنگ مشترک برای تزریق‌های داخل وریدی یا سایر موارد استفاده می‌کنند، دو برابر بیشتر از دیگران در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های جنسی هستند.

۵ ـ انتقال بیماری‌های جنسی با ترشحات دهانی

اگر چه تبخال تناسلی نوع simplex 1 (تبخال دهانی) به عنوان بیماری جنسی خطرناکی شناخته نمی‌شود ولی از طریق بوسیدن قابل انتقال است. اگر شما و شریکتان اطراف دهانتان ترک یا زخمی مشاهده می‌کنید ممکن است به بیماری جنسی مبتلا شده باشید. این مورد در ارتباط با ترشحات نواحی تناسلی نیز احتمال انتقالش وجود دارد.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

x

شاید بپسندید

اگر می خواهید رابطه جنسی خوبی داشته باشید هر شب این کار را بکنید

برای داشتن رابطه جنسی خوب هر شب این کار را کنید راز داشتن رابطه جنسی ...